АТЛАНТА — Докато Аарън Роджърс излизаше от терена, наслаждавайки се на поредната победа в плейофа, той беше изпълнен със серенади на Go, Pack, Go!

Това не беше Lambeau Field, но определено звучеше така.

Изглеждайки много у дома, бившата звезда на Кал хвърли три паса за тъчдаун, бяга за още един резултат и изведе Грийн Бей Пакърс до втората им поредна победа на пътя след сезона със зашеметяващия разгром с 48-21 от топ-поставените Атланта Фалкънс в събота вечер.

Това просто се чувства толкова добре в момента, каза Роджърс, който хвърли 366 ярда и изведе Грийн Бей до най-резултатния плейофен мач в неговата легендарна история.

Пакърс ще трябва да спечелят още една на пътя, за да завършат невероятния си път от шестия поставен до Супербоул, но нищо не изглежда изключено от начина, по който Роджърс играе. Той ще поведе Грийн Бей в мача за NFC Championship или в Чикаго, или в Сиатъл следващия уикенд.

Това вероятно беше най-доброто ми представяне - сцената, на която бяхме, важността на тази игра, каза Роджърс. Беше лека нощ.

Той изпълни 31 от 36 паса и постави повече ярда, отколкото Брет Фавр – човекът, когото замени в Грийн Бей – някога е хвърлял в плейофен мач. След като свали Майкъл Вик и Игълс във Филаделфия, след това доминира Мат Райън и Фалкънс в Атланта, Роджърс създава свое собствено наследство в Титълтаун САЩ.

Грийн Бей отбеляза 35 последователни точки, включително завръщането на Трамън Уилямс от 70 ярда в последната игра на първото полувреме, което остави Falcons и публиката на Джорджия Доум от над 69 000 в състояние на шок, докато отборите се насочваха към съблекалнята .

Пакърсите можеха да оставят играча Тим Мастай у дома. Той никога не е бил нужен.

Беше една от онези нощи, каза Роджърс. Имах чувството, че съм в зоната.

регионални кодове на залива

Райън, който победи Роджърс за място в Pro Bowl, имаше нещастна нощ. Той също беше изтеглен в крайната зона, което струваше на Атланта шанс за гол в началото, което можеше да промени тена на играта, и той загуби при опит да се промъкне. В плейофите Мати Айс е 0-2 с шест обороти и безопасност.

Всеки път, когато сте в плейофите, имате възможност да спечелите всичко, каза Райън. Когато това не се случи, е разочароващо.

Соколите влязоха в плейофите като най-поставеният отбор на NFC само за втори път в историята на франчайза. Резултатът беше същият като през сезон 1980: едно и готово.

След това в съблекалнята треньорът Майк Смит се опита да осмисли това за своите играчи.

Знам, че са разочаровани. Разочарован съм. Всички сме разочаровани, каза той. Но ще се поучим от него. Това е важното. Ще научим от случилото се тази вечер. Казах им също, колкото и зле да се чувстват в момента, да си спомнят цялата работа, която изложихме там тази година. Не можем да забравим и това.

Тази игра беше почти приключила, когато Роджърс насочи Packers на 80-ярда, за да отвори второто полувреме, като пробяга последните 7 ярда за TD, което направи 35-14.

Когато Роджърс подкара Пакърс в още един гол, завършен с пас от 7 ярда към Джон Кун в края на третата четвърт, хиляди фенове се насочиха към изходите.

Соколите просто не можаха да спрат Роджърс, който издълба защитата на Атланта с четири задвижвания от поне 80 ярда.

От време на време той се навеждаше с рамо или правеше изящен ход, за да се измъкне от бързащ, след което щеше да намери отворения приемник.

Имах очи в задната част на главата си, пошегува се Роджърс.

Последният акцент на Falcons, както се оказа, беше завръщането на Ерик Уимс от 102 ярда от началния мач през втората четвърт, най-дългата в историята на плейофите на NFL.

Забележка: Майкъл Макаду от Антиохия спечели дивизията от 12 до 13 години на националните финали на NFL Punt, Pass и Kick, проведени в Georgia Dome преди мача Packers-Falcons. Андрю Бъкли от Конкорд беше финалист в дивизия 14/15.